Potpisan ugovor o isporuci slane vode

Bez autora
Feb 13 2013

Predstavnici Rudnika soli Tuzla, Solane Tuzla i Sisecama soda Lukavac potpisali su danas Ugovor o isporuci slane vode za 2013. godinu. Tom prilikom je istaknuto kako je potpisivanje ovog ugovora važno za sve tri fabrike, odnosno za njihovo uspješno poslovanje i nastavak dugogodišnje saradnje. Slana voda je osnov za solanu i bez nje se ne bi mogla proizvoditi ni so. Rudnik soli Tuzla, Solana Tuzla i Sisecam soda Lukavac zajedno uspješno posluju, šire proizvodnju, jer bez širenja proizvodnje ne vidi se budućnost. Rudnik soli Tuzla, Solana Tuzla i Sisecam soda Lukavac planiraju u okviru buduće zajedničke saradnje da do 2015. godine dva puta povećaju svoju proizvodnju. Također, planirano je i otvaranje nove Solane, u kojoj će nove mašine pokretati proizvodnju i pakovati so.

Potpisan ugovor o isporuci slane vodePredstavnici Rudnika soli Tuzla, Solane Tuzla i Sisecama soda Lukavac potpisali su danas Ugovor o isporuci slane vode za 2013. godinu.

Tom prilikom je istaknuto kako je potpisivanje ovog ugovora važno za sve tri fabrike, odnosno za njihovo uspješno poslovanje i nastavak dugogodišnje saradnje.

- Slana voda je osnov za solanu i bez nje se ne bi mogla proizvoditi ni so. Rudnik soli Tuzla, Solana Tuzla i Sisecam soda Lukavac zajedno uspješno posluju, šire proizvodnju, jer bez širenja proizvodnje ne vidimo budućnost - kazao je Izudin Kapetanović, direktor Solane Tuzla.

Rudnik soli Tuzla, Solana Tuzla i Sisecam soda Lukavac planiraju u okviru buduće zajedničke saradnje da do 2015. godine dva puta povećaju svoju proizvodnju.

Također, planirano je i otvaranje nove Solane, u kojoj će nove mašine pokretati proizvodnju i pakovati so.

Na značaj danas potpisanog ugovora ukazao je ovom prilikom i ministar energetike, industrije i rudarstva TK Željko Knežiček.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik